Pielgrzymka

Pielgrzymka Portugalia - Hiszpania

Wylot z Kraków

Polityka Prywatności.doc ubezpieczenie klient....docx IWarunkiOgólne i gwarancja biura podróży TRINITY-Pl Sp. z o.o.1 A.docx

Koszt pielgrzymki na osobę:

4350 PLN + 140 EURO

Ta pielgrzymka dostępna jest w terminie:

30.09.2024 - 07.10.2024 r.

Informacje WAŻNE INFORMACJE

CENA ZAWIERA:

Przelot na trasie: Kraków – Porto – Kraków, opłaty lotniskowe i paliwowe; bagaz 20kg

Przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii;

7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;

Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji;

Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;

Opiekę duchową kapłana;

Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;

Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualne zestawy słuchawkowe oraz innych opłat związanych z realizacją programu w walucie  EURO 

CENA NIE ZAWIERA:

dojazd na lotnisko

Napojów do obiadokolacji;

Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł;

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR)

Plan Pielgrzymki CO I KIEDY?

Dzień 1

Przyjazd na lotnisko Kraków, wylot do Porto i rozpoczęcie pielgrzymki do Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, Msza św. Zwiedzanie sanktuarium fatimskiego – kaplica objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, bazylika Matki Bożej Różańcowej, nowa bazylika Trójcy Przejnajświętszej. Następnie nawiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Msza św. i śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej, będącego wspaniałym arcydziełem gotyku z grobowcami władców portugalskich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki kościół cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd do Santarem, miasta zwanego "portugalską stolicą gotyku". Spacer: centraly plac z katedrą oraz kościół św. Stefana, nazywane zwykle "Sanktuarium Najświętszych Cudów". Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie – dzielnica Belem z pięknym szesnastowiecznym klasztorem Hieronimitów wybudowanym w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, katedra Se, kościół św. Antoniego z Lizbony, stojący w miejscu domu narodzin Świętego, Msza św., zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Potem spacer po dzielnicy Baixa, Praca do Comercio oraz Rua Augusta. Powrót do Fatimy, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Msza św., śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Coimbry, jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii i dawnej stolicy kraju. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek akademicki w kraju) - wizyta z zewnątrz, spacer przez Stare Miasto z wizytą w Starej Katedrze, dzielnica Almedina oraz ulica handlowa w dawnej dzielnicy kupieckiej przy rzece Mondego. Następnie nawiedzenie sanktuarium Dobrego Jezusa w Bradze, pięknie położonego na wzgórzu. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, Msza św., następnie przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, następnie spacer ulicami miasta. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win o tej samej nazwie. Msza św., następnie zwiedzanie Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, ratusz miejski, dworzec Sao Bento, katedra Se, Igreja dos Carmelitas, Igreja dos Congredados, dzielnica Ribeira stanowiąca nadbrzeże rzeki Douro wraz z przejściem słynnym mostem z panoramą Porto.  Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem procesu produkcji. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny na zakupy i wyjazd na lotnisko. Powrót do Polski, zakończenie pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.

 

Program może ulec zmianie, według dostępności obiektów oraz kolejności zwiedzania , będzie zmodyfikowany  po potwierdzeniu przez linie lotnicze terminu oraz godzin wylotów . 

 

 

 

Inne pielgrzymki LOSOWE PIELGRZYMKI

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
22°C
Niedziela

27°C 22°C
Poniedziałek

29°C 22°C
Wtorek

25°C 21°C
Środa

26°C 21°C
Czwartek

29°C 23°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF ▼ 4.2955 ▼ 4.3823
EUR ▼ 4.2231 ▼ 4.3085
GBP ▼ 4.9204 ▼ 5.0198
USD ▼ 3.8901 ▼ 3.9687