Przygotowania

Jak przygotować się do pielgrzymki?

InformacjeWAŻNE INFORMACJE

DOKUMENTY I WIZY

 

Wszyscy pasażerowie podczas kontroli muszą okazać ważny dokument podróży spełniający warunki wjazdu do kraju. Pasażerowie, którzy nie mają  ważnego dokumentu podróży nie zostaną dopuszczeni do lotu. Proszę pamiętać, aby sprawdzić ważność dokumentu podróży - co najmniej 6 miesięcy po powrocie.  Dzieci do lat 5 muszą mieć własny paszport. Przed wyjazdem zalecamy zrobić kopię strony paszportu ze zdjęciem, w przypadku utraty lub kradzieży może potrzebna.

 

ELEKTRYCZNOŚĆ: 

 

  •  220 V, 50 Hz.

 

WODA: 

 

  • woda nadaje się do picia, w hotelach, w innych miejscach zaleca się pić tylko wodę butelkowaną dzięki temu będzie można uniknąć potencjalnych problemów trawiennych jelit.

 

LEKI:

 

  • nie zapomnij zabrać ze sobą leków przepisanych przez lekarza np. leki przeciwbólowe, na dolegliwości jelitowe itp. Do Izraela, nie trzeba wykonywać żadnych  szczepień.

 

FOTOGRAFOWANIE: 

 

  • w Izraelu, jest surowo zabronione fotografowanie celów wojskowych, żołnierzy i policjantów. Nie wolno fotografować osoby , która się modli, ewentualnie można zapytać o zgodę.

 

STREFA CZASOWA:  

 

  • + 1 godzina z letniego środkowoeuropejskiego

 

PŁATNOŚCI:

 

  • walutą lokalną jest NIS - nowy izraelski Szekel. Waluty obce które swobodnie można wymieniać i płacić w sklepie to USD i EURO. Jednak zalecamy korzystać z waluty USD – najlepiej mieć ze sobą w gotówce ok 200 USD w nominałach po 2,5,10 USD. Można również dokonywać płatności kartą Visa lub Mastercard.

 

TRZEBA ZABRAĆ :

 

  • wygodne i solidne buty. Odzież, najlepiej sportową – ubierać się „na cebulkę”: T-shirty, bluza, wodoodporna kurtka, spodnie, parasol, cieplejszą piżamę i pantofle (niekiedy noce są chłodne) stroje kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne. W przypadku wyjazdu nad Morze Martwe należy zabrać:  kostium kąpielowy i ręcznik, nakrycie na głowę. Miejsca Święte zwiedzamy: Panowie długie spodnie, Panie zakryte ramiona, długość spódnicy, spodni poza kolano. Dodatkowo należy mieć ze sobą coś lekkiego do przekąszenia w czasie lunchu, podczas przejazdu / herbatniki, trwałe pieczywo /,  butelkę wody na pierwszy dzień . Cena wody 1,5l to ok 1$.

 

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
25°C
Poniedziałek

30°C 25°C
Wtorek

30°C 25°C
Środa

29°C 25°C
Czwartek

30°C 25°C
Piątek

30°C 25°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF
EUR
GBP
USD