Pielgrzymka

Gruzja -Armenia

Wylot z Kraków

Polityka Prywatności.doc Ubezpieczenie klient.docx WarunkiOgólne i gwarancja biura podróży TRINITY-Pl Sp. z o.o..docx

Koszt pielgrzymki na osobę:

4600 PLN

Ta pielgrzymka dostępna jest w terminie:

23.10.2024 - 30.10.2024 r.

Informacje WAŻNE INFORMACJE

Cena: 4600 zl + 200 eur platne u przewodnika na miejscu

Cena pakietu zawiera:

- zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*** (7 dób hotelowych, w tym dodatkowa przed przylotem)

- 6 śniadań i 6 obfitych obiadokolacji z tradycyjnymi daniami regionu (w tym supry)

- pakiet powitalny po wylądowaniu (przekąska, chaczapuri, woda, powitalne wino)

- wejścia i bilety do wszystkich atrakcji wymienionych w planie

- wystawna obiadokolacja w postaci supry z pokazem narodowych tańców i śpiewu w Tbilisi

- bilety na kolejki linowe oraz metro w Tbilisi

- wjazd samochodami 4x4 na wzgórze Gergeti (Cminda Sameba)

- transport klimatyzowanym autokarem europejskiego standardu

- paliwo na całą trasę przejazdu, opłaty parkingowe, wahadła i transfery lotniskowe

- opieka doświadczonego polsko, angielsko i rosyjskojęzycznego przewodnika

- zapas lokalnych trunków do kolacji i w trasę (wino, koniak i czacza)

- dodatkowe poczęstunki i niespodzianki na trasie

-  TFG

- ubiezpieczenie podróży

Cena nie zawiera :

Transfer na lotnisko w Krakowie 

 

 

Wyloty:

LO3924G 23OCT 3 KRKWAW HK30         1825 1915  

 LO 725G 23OCT 3 WAWTBS HK30         2245 0425+1

 

  LO 730G 30OCT 3 EVNWAW HK30         0630 0730  

  LO3907G 30OCT 3 WAWKRK HK30         1030 1125  

Plan Pielgrzymki CO I KIEDY?

Dzień 1 Wylot z Krakowa wieczorem

Dzień 2 “Witaj w Gruzji”

Przylot (04.35). Odbiór i transfer z lotniska* , odpoczynek w hotelu. Zabytkowa stolica Gruzji przywita nas późniejszym śniadaniem, po którym udamy się na odkrywanie jej sekretów. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie największa na zakaukaziu cerkiew katedralna pw. Trójcy Świętej - Cminda Sameba, siedziba katolikosa Gruzji. Wjedziemy kolejką linową na wzgórze Sololaki i wzniesiemy toast z widokiem na panoramę miasta, pod słynnym pomnikiem Matki Gruzji. Czeka nas spacer w dół wzniesienia, w kierunku historycznej dzielnicy łaźni - Abanotubani. Chwila czasu wolnego, który można spożytkować na wizytę w jednej z klimatycznych, lokalnych kawiarenek. Odwiedzimy również katedrę Sioni, gdzie znajduje się relikwia krzyża św.Nino oraz najstarszą cerkiew prawosławną w Tbilisi - bazylikę Anchiskhati z początków VIw. Powrót do hotelu. Kolacja w formie tradycyjnej supry z winem i smacznymi regionalnymi daniami, w restauracji z programem muzycznym. Nocleg w Tbilisi.

* rozdamy lekki pakiet-przekąska (owoc, woda, chaczapuri)

(+1 dodatkowa doba hotelowa po przylocie

Dzień 3 “Dziki Kaukaz”

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do regionu Kazbegi słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Podczas przejazdu do serca Kaukazu czeka nas wizyta w zabytkowej twierdzy Ananuri nad malowniczym jeziorem Zhinvali. W obrębie zabytkowych murów znajdują się dwie zabytkowe cerkwie z XVIIw. poświęcone Matce Boskiej. Chwilę przed przyjazdem do przygranicznej miejscowości Stepancminda odwiedzimy kurort narciarski Gudauri, następnie zatrzymamy się przy punkcie widokowym, nieopodal przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.), gdzie roztacza się zachwycająca panorama na okoliczne góry. Czas wolny w Stepancminda, po którym wjedziemy na wzgórze Gergeti, jedno z kultowych miejsc w Gruzji, którego wierzchołka strzeże cerkiew pw. Trójcy Świętej - Cminda Sameba z XIVw., przy dobrej pogodzie zaś widać najwyższy szczyt regionu - Kazbek. Po przygodach na Kaukazie wrócimy drogą powrotną do stolicy. Przed przyjazdem do hotelu czeka nas obiadokolacja z winem w górskiej restauracji.  Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4 “Śladami chrześcijaństwa”

Po śniadaniu wyruszymy do centrum miasta, by zobaczyć parlament Gruzji, słynną aleję Shoty Rustavellego i Suchy Most - kultowe miejsce związane z malarstwem oraz duży pchli targ. Następnie skierujemy się do dzielnicy Marjanishvili, gdzie znajduje się katolicki kościół pw. apostołów Piotra i Pawła. Udamy się do zabytkowej dawnej stolicy Gruzji, Mcchety gdzie od tysiąca lat wznosi się katedra Sweti Cchoveli - miejsce pochówku i koronacji wielkich władców regionu. Przed powrotem do Tbilisi czeka nas wizyta w monastyrze Jvari, ikonicznej budowli dla prawosławia w Gruzji datowanej na połowę VIw. Ze wzgórza roztacza się piękna panorama na Mcchetę oraz dorzecza rzek Mtkvari i Aragvi. Kolacja z pokazem narodowych tańców Gruzińskich w formie supry - biesiady z winem i godnie zastawionymi stołami. Powrót do hotelu w Tbilisi.

 Dzień 5 “Jezioro Sewan”

Zaraz po wcześniejszym śniadaniu czeka nas przejazd w kierunku Armenii. Po przekroczeniu granicy udamy się w okolicę prowincji Lorri, odwiedzając dwa wiekowe monastyry Haghpat oraz Sanahin wzniesione w Xw. u rozkwitu panowania ormiańskiej dynastii Bagratydów. Stanowiły one dawniej ważne centra religii i nauki oraz pełniły rolę bibliotek manuskryptów, aktualnie obiekty wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udamy się następnie nad zjawiskowe jezioro Sewan, położone na wysokości 1900 m. n.p.m., gdzie zobaczymy monastyr Sewanawank zwany “Czarnym Klasztorem”, słynący z unikalnych kamiennych steli - chaczkarów. Było to znane miejsce banicji skazanych mnichów z Eczmiadzynu, duchowego serca Armenii. Po chwili odpoczynku nad brzegami jeziora, udamy się do Erywania - stolicy kraju. Tradycyjna obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 6 “U podnóża Araratu”

Śniadanie, po którym wyruszymy w kierunku monastyru Geghard. Kompleks sięgający początków chrześcijaństwa w regionie, założony został przez św. Grzegorza Oświeciciela w IVw. oraz słynął jako miejsce przechowania Włóczni Przeznaczenia - tej samej która przebiła bok Chrystusa. Czeka nas dalsza droga w kierunku biblijnej góry Ararat (5137 m. n.p.m.), miejsca spoczynku Arki Noego po Wielkim Potopie. Odwiedzimy zbudowany nieopodal klasztor Khor Virap, będący miejscem wieloletniego więzienia św. Grzegorza Oświeciciela, jak również miejscem przyjęcia chrześcijaństwa przez władcę Armenii. Powrócimy do stolicy, gdzie udamy się na spacer w centrum miasta. Wieczorna obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 7 “Sekrety Erywania”

Po wcześniejszym śniadaniu udamy się na zachód, do duchowej stolicy Armenii czyli Wagharszapat będącego centrum kultu Apostolskiego oraz historyczną siedzibą zwierzchników kościoła ormiańskiego – katolikosów. Odwiedzimy katedrę w Eczmiadzynie (IVw.), najważniejszą budowlę sakralną w Armenii, wybudowaną przez św. Grzegorza Oświeciciela. Chwila odpoczynku w formie czasu wolnego oraz możliwość odwiedzin skarbca-muzeum, gdzie przechowywane są cenne relikwię regionu.  Odwiedzimy również pobliskie ruiny katedry Zwartnoc (VIIw.) wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że świątyni nigdy nie udało się odbudować po trzęsieniu ziemi w Xw., architektura oraz kunszt budowniczych zachwyca do dziś. Wyruszymy w drogę powrotną do stolicy Armenii. Spacer w centrum oraz wizytę na lokalnym bazarze - zakup smakołyków, tradycyjnych wyrobów i przypraw. Pożegnalna obiadokolacja z lokalnymi daniami regionu i alkoholem. Nocleg i obiadokolacja w Erywaniu.

Dzień 8 “W drogę czas”

Wczesna pobudka i transfer na międzynarodowe lotnisko w Erywaniu. Pożegnanie i wylot (06.30).

Inne pielgrzymki LOSOWE PIELGRZYMKI

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
25°C
Poniedziałek

30°C 25°C
Wtorek

30°C 25°C
Środa

29°C 25°C
Czwartek

30°C 25°C
Piątek

30°C 25°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF
EUR
GBP
USD