Pielgrzymka

Meksyk

Wylot z Kraków

Polityka Prywatności.doc Warunki ogólne i gwarancja biura.docx Ubezpieczenie klient.docx

Koszt pielgrzymki na osobę:

5000 PLN + 750 USD

Ta pielgrzymka dostępna jest w terminie:

02.02.2024 - 10.02.2024 r.

Informacje WAŻNE INFORMACJE

CENA ZAWIERA:* bilety lotnicze do Meksyku* Noclegi podczas zwiedzania w hotelach 4* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju * Obiadokolacje* Polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej* Transfer z i na lotnisko Mexiko* Transport wygodnym autokarem podczas całej wycieczki*

CENA NIE ZAWIERA:

- ubezpieczenie UNIQA – 45 PLN

- skladka TFG – 30 PLN

- wszystkie wstepy oraz koszty mszy, Napiwki dla kierowcy i przewodnik razem 180 USD/osoby platne na miejscu przewodnikowi

- napoje do posilkow

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika.

 

 

Plan Pielgrzymki CO I KIEDY?

2.02:   Krakow – Mexico City   Zbiórka na lotnisku. Przylot do Mexico City, transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg. Kolacja i zakwaterowanie.         

03.02:   Guadalupe -Teotihuacán      po śniadaniu w hotelu, wyjazd do najświętszego miejsca w Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe w Tepeyac, zbudowana w 1531 r. Najczęściej odwiedzane sanktuarium Marii Panny na świecie, ponieważ ta Dziewica objawiła się pasterzowi Juana Diego. Ten cud doprowadził do masowych nawróceń wśród rdzennej ludności. Następnie wizyta w Teotihuacán, oddalonym o około 50 km od Mexico City. Jest to najbardziej znane stanowisko archeologiczne w Meksyku. Odwiedzimy  piramidy Słońca, Księżyca, Aleje Zmarłych. Wizyta w warsztacie obróbki obsydianu, degustacja tequili. Kolacja i nocleg  w Mexico City.

04.02: Mexico City Odwiedzimy  Zócalo w Mexico City: jest to drugi co do wielkości plac miejski na świecieZnajduje się tam Narodowy Pałac, w którym mieszkał cesarz Azteków Moctezuma. Można znaleźć wiele pięknych malowideł ściennych opowiadających historię Meksyku. – Pałac Narodowy jest zamknięty dla zwiedzających. Również wizyta w katedrze, która jest najbardziej reprezentatywna dla baroku w Ameryce Północnej. Wizyta w Muzeum Antropologii ,gdzie dowiemy się o kulturach zamieszkujących dzisiejszy Meksyk. Następnie zwiedzanie Palacio de Bellas Artes – pałac się zwiedza z zewnątrz kolacja i City. Nocleg. 

05.02:  Mexico City- Xochimilco  Xochimilco – rejs na poletkach zwanych chinampas, to jest zakwaterowanie w Mexico rejs na płaskodennych łodkach, lunch, popoludniu Muzeum Frida Kahlo, kolacja i nocleg

06.02: Tenango del Aire - Puebla – Cholula – Santa Maria Tonanzintla, San Francisco –  Pueblo Wizyta u Palotonynow w Tenango del Aire,  po mszy jest chwila czasu na lokalnym targu żeby zakupić owoce. Następnie przejazd do Cholula, wejście na największa piramidę gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Wspomożycielki. Patronki Hiszpanów. Później odwiedzimy Santa María Tonantzintla, która znajduje się około 35 km od hotelu. Tam zobaczymy kościół Tonantzintla, jest to przykład baroku meksykańskiego churriagueresco, który łączy elementy dekoracji prekolumbijskiej z meksykańska.  gdzie można podziwiać najpiękniejszy przykład indyjskiej dekoracji . Zobaczymy  Puebla, czwarte co do wielkości miasto w Meksyku i świetny przykładu hiszpańskiej architektury kolonialnej. Region Puebla słynie z pięknych kościołów i ręcznie malowanych płytek "Talavera". Odwiedzimy niezapomnianą Kaplicę Różańca w klasztorze dominikanów Santo Domingo – Św Mikołaja.  Następnie odwiedzamy katedrę miasta Puebla. Kościół św. Franciszka, aby zobaczyć nieskazitelne zmumifikowane ciało Błogosławionego Sebastiana de Aparicio. kolacja i nocleg.

07.02: Tenango del Aire – Texco Przejazd do Taxco, po drodze zatrzymamy się podziwiać czynny wulkan Popocaetepl. Następnie  udamy się do Taxco meksykańskiej “stolicy srebra¨, wizyta w warsztacie obróbki srebra i zwiedzanie Taxco, wizyta w kościele barokowym Santa Prisca, nocleg w położonym na wzgórzu hotelu Monte Taxco do którego dostaniemy się kolejka linową.Kolacja i zakwaterowanie w Monte Taxco.

08.02 :  Guadalupe - Amsterdam Powrot do Mexico city. Wizyta u Matki Bożej z Guadalupe, zwiedzanie oraz zakupy. Posiłek przed wylotem. Wylot do Polski (z międzylądowaniem)  

09.02 :    Mexico city – Krakow Przylot do Krakowa. Zakończenie imprezy.

Program może ulec zmianie , według dostępności obiektów oraz kolejności zwiedzania. 

Inne pielgrzymki LOSOWE PIELGRZYMKI

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
25°C
Poniedziałek

30°C 25°C
Wtorek

30°C 25°C
Środa

29°C 25°C
Czwartek

30°C 25°C
Piątek

30°C 25°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF
EUR
GBP
USD