O nas

O nas

InformacjeWAŻNE INFORMACJE

Aby usłyszeć Słowo Pana…

Ziemia Święta nazywana jest Piątą Ewangelią. Chcąc bowiem w pełni zrozumieć Słowo Boże, koniecznie trzeba poznać tę ziemię. Pielgrzymowanie po niej zmienia nas nieodwracalnie i słuchając niedzielnych czytań, nie będziemy mogli już oderwać się od obrazów, które pozostaną w naszej pamięci, teksty Pisma Świętego zaczną żyć w naszej wyobraźni jakby własnym życiem.

Jeśli choć raz dane nam było stąpać po tej krainie, to unoszący się w powietrzu zapach kamienia, piasku, oliwy pozostanie w naszym sercu. Będziemy wspominać szum Jeziora Galilejskiego i jego wymagający brzeg. Wszystkie nasze zmysły zapiszą w pamięci obraz tej ziemi i będą go przywoływać nie tylko w czasie lektury Pisma Świętego. 

To niezwykłe doświadczenie swoje źródło ma, nie w egzotycznym klimacie i kulturze, które możemy znaleźć w innych rejonach świata, ale w osobie Jezusa Chrystusa. Stąpanie Jego śladami, dotykanie miejsc, których On dotykał jest zawsze niezwykłym przeżyciem, wprawiającym nasze serce, nasze uczucia i emocje w inny rytm, który nie sposób wyrazić słowami.

Pochylając głowę przy wejściu do Groty Narodzenia, gdzie „Słowo stało się ciałem” (J 1,14), klękając  na Golgocie, patrząc na pusty grób Pana, czy wreszcie stojąc na szczycie Góry Oliwnej w miejscu Wniebowstąpienia, zawsze odczuwam ogromne wzruszenie, które pozostaje we mnie na długo. Zdaje się, że tam można być bliżej Boga, 

bo modlitwa przychodzi sama, naturalnie.… I choć pielgrzymowałem do Ziemi Świętej tak wiele razy, wciąż – gdy tylko jest mi to dane – z wielką radością wracam tam, by odczytywać tę piątą ewangelię wciąż na nowo, by się tam modlić …

 Niezwykle ważni są ludzie, którzy taką wyprawę przygotowują i cieszę się, że od ponad 10 lat mogę pielgrzymować do Izraela z moimi przyjaciółmi – z biurem prowadzonym przez państwa Marcelę i Vaskaina Nassara. Natomiast w Betlejem zawsze czeka na nasze grupy pielgrzymkowe i służy pomocą nieoceniony współpracownik pan Issa Nassar. 

Z całą odpowiedzialności mogę powiedzieć – wyprawa z biurem Trinity to niezapomniany czas – ale także to solidna obsługa – profesjonalna obsługa… ludzie którym można zaufać….

Cieszę się tym bardziej, że są to chrześcijanie, a zatem pielgrzymując z Nimi – pielgrzymuję z chrześcijanami. Współpracują bowiem Oni w Ziemi Świętej z chrześcijańskimi hotelami, restauracjami, sklepami… W ten sposób każda wyprawa organizowana przez Trinity – przez państwa Nassar do Izraela, Jordanii, Egiptu jest formą wspierania mieszkających tam chrześcijan. Każda pielgrzymka odbywa się w doskonałych warunkach i atmosferze….

Pozostaje mi tylko zaprosić do Ziemi Świętej, aby jej dotknąć, doświadczyć i wzbogacić swoje serce  o niewypowiedziane poruszenia wywołane spotkaniem z tajemnicą Bożego Słowa…

(Ks. dr hab. Piotr Łabuda)

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
25°C
Poniedziałek

30°C 25°C
Wtorek

30°C 25°C
Środa

29°C 25°C
Czwartek

30°C 25°C
Piątek

30°C 25°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF
EUR
GBP
USD