Pielgrzymka

Bośnia i Hercegowina

Wylot z Nowy sącz

Warunki ogólne i gwarancja biura nowe.docx Polityka Prywatności.doc

Koszt pielgrzymki na osobę:

1620 PLN

Ta pielgrzymka dostępna jest w terminie:

10.09.2021 - 19.09.2021 r.

Informacje WAŻNE INFORMACJE

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar),
  • 7 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
  • Wyżywienie wg. programu,
  • Opiekę pilota- przewodnika,
  • Kawę i herbatę podczas przejazdów,
  • Ubezpieczenie KL/NW

Cena nie zawiera:

  • Kosztów realizacji programu turystycznego: Biletów wstępu, Rejsu, Opłat Parków Narodowych, Taks klimatycznych oraz użyczenia zestawów TOUR-GUIDE: 40 EUR/os – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze.
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 450 PLN/os),
  • Napoi do obiadokolacji,
  • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Plan Pielgrzymki CO I KIEDY?

DZIEŃ I(10.09.2021) 
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 16:00. (z pozostałych miast według rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Bośnię do Czarnogóry.

DZIEŃ II (11.09.2021) 
Przerwa na poranną toaletę. Przejazd Kprzez terytorium Bośni i Hercegowiny panoramiczną trasą wzdłuż rzeki Neretwy. Przystanek w Jablanicy (możliwość degustacji słynnej baraniny którą zachwala Makłowicz. Następnie przejazd do Mostaru zwiedzanie miasta ze słynnym mostem architekta Sinana. Przejazd do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej miejscowości Ćanj , kolacja i nocleg.

DZIEŃ III (12.09.2021) 
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bar. /Możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej celebrowanej w języku czarnogórskim/. Następnie zwiedzanie miasta: Cerkiew prawosławna, Port, objazd miasta. Kolejno Stary Bar – spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza. Brama miejska, kościół św. Katarzyny, ruiny katedry św. Jerzego i położonego poza miejskimi murami akweduktu tureckiego. Powrót do hotelu. Obiad. Czas na plażowanie. Wieczorny udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne oraz słodycze). Zabawa przy muzyce mechanicznej – Karaoke. Nocleg.

DZIEŃ IV (13.09.2021) 
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V (14.09.2021)
Wczesne śniadanie i wyjazd ok. godz. 07:15 do miasteczka Tivat. Zaokrętowanie na statek w porcie. Całodzienny rejs obejmujący rejs po 4 zatokach (Tivackiej, Hercegnoviańskiej, Risańskiej oraz Kotorskiej). Przepłynięcie przez Zatokę Tivacką i Hercegnoviańską z widokiem słynnego „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie z przewodnikiem Herceg Novi. Następnie wypłynięcie na otwarte morze- możliwość kąpieli lub dla chętnych wpłynięcia do słynnej „błękitnej groty” (opłata ok.5 €/os. – płatne dodatkowo). Możliwość posiłku na statku (płatne indywidualnie). Następnie rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu- prześlicznej rybackiej osady nad Zatoka Kotorską. Następnie rejs przez zatokę kotorską do Kotoru- zejście na ląd. Czas wolny z możliwością spaceru po Kotorze- warownym mieście nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”. Jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich i weneckich. Powrót autokarem do hotelu ok. 21:00. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI (15.09.2021) 
Śniadanie. Całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII (16.09.2021) 
Lunch pakiety i wyjazd z hotelu. Przejazd na terytorium Albanii. Panorama twierdzy Rozafa i wizyta w Szkodrze. Zakupy na bazarze owocowo- warzywnym. Następnie spacer po mieście: Katedra Katolicka, Meczet, Pomnik Matki Teresy z Kalkuty, czas wolny na zakupy.  Powrót na terytorium Czarnogóry i wizyta w Ulcinj i spacer po mieście- Mała Plaża, promenada, Mury starego miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII (17.09.2021) 
Śniadanie. czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja   Wieczorny przejazd do Budwy. Po drodze foto-pauza na tarasie widokowym przy słynnej „wyspie-hotelu”- Sveti Stefan- jednym z najsłynniejszych i najbardziej ekskluzywnych kurortów na wybrzeżu Adriatyku. Budwa- Spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Powrót do hotelu.  i nocleg.

DZIEŃ IX (18.09.2021) 
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Bośnię, Węgry, Słowację do Polski.

DZIEŃ X (19.09.2021)
Powrót do Polski w godzinach południowych.

Inne pielgrzymki LOSOWE PIELGRZYMKI

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
27°C
Środa

29°C 27°C
Czwartek

31°C 26°C
Piątek

31°C 26°C
Sobota

32°C 26°C
Niedziela

32°C 26°C
Poniedziałek

33°C 27°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF
EUR
GBP
USD