Pielgrzymka

Gruzja

Wylot z Kraków

Polityka Prywatności.doc Ubezpieczenie klient.docx WarunkiOgólne i gwarancja biura podróży TRINITY-Pl Sp. z o.o..docx

Koszt pielgrzymki na osobę:

3890 PLN

Ta pielgrzymka dostępna jest w terminie:

03.06.2022 - 10.06.2022 r.

Informacje WAŻNE INFORMACJE

Cena:  3890 PLN + 10 USD wstępy platne u przewodnika

Cena zawiera:

· opiekę pilota i przewodnika polskojęzycznego

· 6 noclegów w hotelach **/*** w pokojach dwuosobowych z łazienkami

· 6 śniadań i 6 obiadokolacji

· bilety wstępu i opłaty do wszystkich odwiedzanych atrakcji

· bilet lotniczy 1 bagaż podręczny 8 kg plus 1 bagaż rejestrowany 23 kg

· obowiązkową składkę na TFG, ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera: wydatków własnych

 

Godzny wylotów:

 

1  LO3924 G 03JUN 5 KRKWAW HN35         1815 1905   *1A/E*

2  LO 723 G 03JUN 5 WAWTBS HN35         2225 0405+1 *1A/E*

3  LO 724 G 10JUN 5 TBSWAW HN35         0455 0640   *1A/E*

4  LO3903 G 10JUN 5 WAWKRK HN35         0730 0825   *1A/E*

Plan Pielgrzymki CO I KIEDY?

Piątek

Wylot o godz. 18:15 z Krakowa i potem o 22:25 z Warszawy.

Sobota

Lądowanie w Tbilisi. ok godz. 3:55 lokalnego czasu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na regenerację po nocnym locie. Późne śniadanie – ok. 10. Od południa zwiedzanie Tbilisi: Spacer Aleją Rustawelego, pełną monumentalnych budowli z XIX wieku. Zwiedzanie Muzeum Narodowego z bogatymi zbiorami wyrobów złotniczych m. in.: przedmioty z Kolchidy, historycznej krainy w zachodniej Gruzji. Spacer po starym mieście. Wizyta w bazylice Anczischati – najstarszej budowli w Tbilisi. Wjazd kolejką na wzgórze zamkowe Narikala, skąd rozciąga się piękna panoramą miasta. Wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych położonych w malowniczym wąwozie z wodospadem. Obiadokolacja w restauracji z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu.

Niedziela

Śniadanie w hotelu.

Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Józefa Stalina, wizyta w muzeum poświęconym wielkiemu dyktatorowi.

Zwiedzanie Upliscyche – antycznego skalnego miasta, malowniczo rozłożonego nad brzegami rzeki Kury.

Przejazd do Borżomi – najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska. Spacer po parku zdrojowym, degustacja wody mineralnej wprost ze źródła. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze, m. in. oryginalnych przetworów z szyszek, orzechów, rokitnika etc.

Transfer do południowej Gruzji. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Achalcyche.

Poniedziałek

Śniadanie. Podróż w głąb regionu Meschetii. Zwiedzanie monumentalnych zabytków kanionu Kury: prehistorycznej twierdzy Saro, skalnego miasta Wardzii, powiązanej z postacią królowej Tamar – największego władcy Gruzji.  Wizyta w turecko-gruzińskim zamku Rabat. Kolacja w pobliskiej restauracji. Przejazd do Kutaisi na nocleg w hotelu.

Wtorek

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jaskini Prometeusza z pięknymi formami krasowymi - miejsce „jak z baśni”, odkryte przed kilku laty, długi spacer w jaskini. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m. in. nekropolia gruzińskich władców.

Długi przejazd do wschodniej Gruzji, a następnie na północ w górę rzeki Aragwi w góry Kaukazu Wielkiego. Droga, którą Rosjanie w XIX wieku nazwali „gruzińską drogą wojenną” prowadzi wśród monumentalnych krajobrazów aż przez sam grzbiet Kaukazu, przez przełęcz Dżwari (2395m). Wieczorem przyjazd  do Stepancmindy (Kazbegi) - miejscowości położonej na pograniczu z Rosją. Kolacja i nocleg w pensjonacie na Wielkim Kaukazie.

Środa

Rano przed śniadaniem przejazd samochodami terenowymi w okolice kościółka Cminda Sameba. Przy dobrej widoczności zobaczymy jeden z siedmiu kaukaskich pięciotysięczników,  górę Kazbek ( 5033 m n. p. m). Powrót do pensjonatu na śniadanie. Powrót przez Kaukaz Wielki do środkowej Gruzji. Po drodze postoje widokowe przy źródłach wód mineralnych i na platformie pod przełęczą. Zwiedzanie Zwiedzanie XVII wiecznego zamku Ananuri, położonego nad ogromnym zalewem.Przejazd do miasteczka Mccheta. Wpisane na listę UNESCO, było ono w przeszłości stolicą Gruzji. Wizyta w monastyrze Dżwari z VII wieku. Leży on na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama Mcchety, leżącej w widłach dwóch rzek – Kury i Aragwi. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie znajduje się grób pary królewskiej Miriana i Nany, którzy z rąk św. Nino w IV wieku przyjęli chrześcijaństwo, a następnie katedry Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji władców Gruzji. Kolacja w restauracji, nocleg w pobliskim hotelu na obrzeżach Tbilisi.

Czwartek

Śniadanie, wyjazd z hotelu. Zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka Signagi. Spacer po starówce i murach obronnych. Przejazd do Kachetii, największego zagłębia winiarskiego Gruzji. Wizyta w ogromnych tunelach wydrążonych pod Kaukazem, gdzie leżakują tysiące butelek wina. Krótka degustacja lokalnej produkcji. Zwiedzanie wytwórni o najstarszych nieprzerwanych tradycjach w regionie, sięgających XVI wieku. Krótkie zapoznanie się z technologiami wyrobu win i mocniejszych alkoholi. Degustacja, możliwość zakupów cenach producenta.  Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji nad jeziorem, z muzyką na żywo. Będzie ona miała formę tradycyjnej uczty – supry – prowadzonej przez lokalnego wodzireja-tamadę. Około północy wyjazd na lotnisko.

Piątek

Około 2:30 w nocy przyjazd na lotnisko w Tbilisi. O 4.55 rano wylot do Polski.

Lądowanie w Krakowie o godz. 08:25 lokalnego czasu.

 

 

Inne pielgrzymki LOSOWE PIELGRZYMKI

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
20°C
Niedziela

23°C 20°C
Poniedziałek

23°C 20°C
Wtorek

25°C 19°C
Środa

26°C 20°C
Czwartek

26°C 20°C
Piątek

27°C 20°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF ▲ 4.4852 ▲ 4.5758
EUR ▲ 4.6016 ▲ 4.6946
GBP ▲ 5.4425 ▲ 5.5525
USD ▼ 4.3589 ▼ 4.4469