Pielgrzymka

Gruzja

Wylot z Rzeszów

Informacja o ubezpieczeniu AXA.docx Polityka Prywatności.doc Warunki ogólne i gwarancja biura nowe.docx

Koszt pielgrzymki na osobę:

3700 PLN

Ta pielgrzymka dostępna jest w terminie:

10.10.2020 - 18.10.2020 r.

Informacje WAŻNE INFORMACJE

Cena:  3700 PLN + 110 EUR wstępy platne u przewodnika

Cena zawiera:

–  bilet lotniczny Rzeszow – WAW – Tbilisi i z powrotem, 20 kg duży bagaz, 1 szt podreczny

–  ubezpeczenie wyjazdu

– 7 noclegów: 6 w hotelach 3*, 1 w pensjonacie 2* w górach Kaukazu Wielkiego.   Wszystkie miejsca w dwuosobowych pokojach z łazienkami.

– transport lokalny - klimatyzowany autokar lub minibus. Zastrzeżenie : w Gruzji nie ma autokarów z działającą toaletą. Na wyprawie pod kazbekiem 5-6 osobowe auta 4x4

– dwa posiłki dziennie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji lub więcej, zależnie od  szczegółów zamówienia. Obiadokolacje są obfite lub bardzo obfite, najczęściej w wyselekcjonowanych restauracjach. Podawane są w kaukaskiej formie, przypominającej polskie wesela. Do każdej kolacji zapewniamy co najmniej 0,5 litra stołowego wina na osobę. Co najmniej dwie kolacje są z muzyką na żywo i lokalnymi tańcami.  W Kachetii – dolinie winiarskiej – ucztę prowadzni jeden z najlepszych wodzirejów regionie.

– bilety wtępu do wszystkich wymienionych w programie atrakcji (zabytki, degustacje, delfinarium, jaskinia, etc.) Co najmniej dwie degustacje wina i krótką wyprawę  4x4.

– opiekę polskojęzycznego pilota - przewodnika od momentu przylotu grupy do momentu jej wylotu, przez cały okres trwania wyjazdu.

 

Cena nie zawiera:

– alkoholu poza kolacjami, wydatków osobistych, innych niewymienionych świadczeń

 

Przeloty:

LO3808 G 10OCT 6 RZEWAW HN25         1645 1740    

LO 723 G 10OCT 6 WAWTBS HN25         2225 0405+1                   

LO 724 G 18OCT 7 TBSWAW HN25         0455 0640                      

LO3805 G 18OCT 7 WAWRZE HN25         0740 0835  

Godziny wylotów mogą ulec zmianie będą potwierdzone 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu.

Plan Pielgrzymki CO I KIEDY?

Sobota

Wylot o godz. 22:25. z Warszawy.

 

Niedziela

Lądowanie w Tbilisi. ok godz. 4:05 lokalnego czasu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na regenerację po nocnym locie. Późne śniadanie – ok. 10. Od południa zwiedzanie Tbilisi: Spacer Aleją Rustawelego, pełną monumentalnych budowli z XIX wieku. Zwiedzanie Muzeum Narodowego z bogatymi zbiorami wyrobów złotniczych m. in.: przedmioty z Kolchidy, historycznej krainy w zachodniej Gruzji. Spacer po starym mieście. Wizyta w bazylice Anczischati – najstarszej budowli w Tbilisi. Wjazd kolejką na wzgórze zamkowe Narikala, skąd rozciąga się piękna panoramą miasta. Wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych położonych w malowniczym wąwozie z wodospadem. Obiadokolacja w restauracji z pokazem tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu.

 

Poniedziałek

Śniadanie. Dłuższy transfer do miasta Achalcyche. Wizyta w turecko-gruzińskim zamku Rabat. Zwiedzanie monumentalnych zabytków kanionu Kury: prehistorycznej twierdzy Saro, skalnego miasta Wardzii, powiązanej z postacią królowej Tamar – największego władcy Gruzji. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Achalcyche.

 

Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Borżomi – najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska. Spacer po parku zdrojowym, degustacja wody mineralnej wprost ze źródła. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze, m. in. oryginalnych przetworów z szyszek, orzechów, rokitnika etc. Przejazd w okolice miasta Kutaisi. Zwiedzanie Jaskini Prometeusza z pięknymi formami krasowymi - miejsce „jak z baśni”, odkryte przed kilku laty, długi spacer w jaskini. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m. in. nekropolia gruzińskich władców.

Kolacja w restauracji w Kutaisi. Nocleg w hotelu.

 

Środa

Po śniadaniu. przejazd do Batumi, zwiedzanie pięknie położonego Ogrodu Botanicznego. Spacer po pięknej nadmorskiej promenadzie wśród futurystycznych wieżowców. Krótki czas wolny. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium lub wjazd kolejką linową na jedno z okolicznych wzgórz. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Kutaisi, nocleg.

 

Czwartek

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Józefa Stalina, wizyta w muzeum poświęconym wielkiemu dyktatorowi. Zwiedzanie Upliscyche – antycznego skalnego miasta, malowniczo rozłożonego nad brzegami rzeki Kury.

Długi przejazd na północ w górę rzeki Aragwi w góry Kaukazu Wielkiego. Droga, którą Rosjanie w XIX wieku nazwali „gruzińską drogą wojenną” prowadzi wśród monumentalnych krajobrazów aż przez sam grzbiet Kaukazu, przez przełęcz Dżwari (2395m). Wieczorem przyjazd  do Stepancmindy (Kazbegi) - miejscowości położonej na pograniczu z Rosją. Kolacja i nocleg w pensjonacie na Wielkim Kaukazie.

 

Piątek

Rano przed śniadaniem przejazd samochodami terenowymi w okolice kościółka Cminda Sameba. Przy dobrej widoczności zobaczymy jeden z siedmiu kaukaskich pięciotysięczników,  górę Kazbek ( 5033 m n. p. m). Powrót do pensjonatu na śniadanie. Powrót przez Kaukaz Wielki do środkowej Gruzji.

Po drodze postoje widokowe przy źródłach wód mineralnych i na platformie pod przełęczą. Zwiedzanie Zwiedzanie XVII wiecznego zamku Ananuri, położonego nad ogromnym zalewem.

Przejazd do miasteczka Mccheta. Wpisane na listę UNESCO, było ono w przeszłości stolicą Gruzji. Wizyta w monastyrze Dżwari z VII wieku. Leży on na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama Mcchety, leżącej w widłach dwóch rzek – Kury i Aragwi. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie znajduje się grób pary królewskiej Miriana i Nany, którzy z rąk św. Nino w IV wieku przyjęli chrześcijaństwo, a następnie katedry Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji władców Gruzji.

Kolacja w restauracji, nocleg w pobliskim hotelu na obrzeżach Tbilisi.

 

Sobota

Śniadanie, wyjazd z hotelu. Zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka Signagi. Spacer po starówce i murach obronnych. Przejazd do Kachetii, największego zagłębia winiarskiego Gruzji. Wizyta w ogromnych tunelach wydrążonych pod Kaukazem, gdzie leżakują tysiące butelek wina. Krótka degustacja lokalnej produkcji. Zwiedzanie wytwórni o najstarszych nieprzerwanych tradycjach w regionie, sięgających XVI wieku. Krótkie zapoznanie się z technologiami wyrobu win i mocniejszych alkoholi. Degustacja, możliwość zakupów cenach producenta.  Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji nad jeziorem, z muzyką na żywo. Będzie ona miała formę tradycyjnej uczty – supry – prowadzonej przez lokalnego wodzireja-tamadę. Około północy wyjazd na lotnisko.

 

Niedziela

Około 2:30 w nocy przyjazd na lotnisko w Tbilisi. O 5 rano wylot do Polski.

 

            

 

Inne pielgrzymki LOSOWE PIELGRZYMKI

PogodaW TELAVIV

Tel Aviv
Pogoda
26°C
Sobota

28°C 26°C
Niedziela

29°C 25°C
Poniedziałek

30°C 25°C
Wtorek

30°C 25°C
Środa

30°C 25°C
Czwartek

29°C 25°C

Kursy Walut

Waluta Kupno Sprzedaż
CHF ▲ 4.163 ▲ 4.2472
EUR ▲ 4.5346 ▲ 4.6262
GBP ▲ 5.3139 ▲ 5.4213
USD ▲ 3.8567 ▲ 3.9347