Ferie Zimowe 2018

CENA: 900 zł i 555 usd 
Pielgrzymka 8-dniowa
 w terminie: 27.01-03.02.2018

                                     Pielgrzymka do Ziemi Świętej            

                                      TERMIN: FERIE ZIMOWE  2018

                                               27.01 –03.02.2018

                                                wylot z Rzeszowa

 Program

  1. dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku   27.01.2018r.r. , odlot do Tel Awiwu w godz.rannych; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Przejazd do hotelu w Betlejem – zakwaterowanie i obiadokolacja. 
  2.  dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg. 
  3. dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu;  przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
  4. dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła  św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej  na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście  do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
  5.  dzień; śniadanie; śniadanie godz. 6.30;  wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.
  6.  dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru;  wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; obiad, przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz);  wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu i obiadokolacja.
  7. dzień; śniadanie; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, Cremisan, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.  
  8.  dzień; śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot  i przylot około południa, zakończenie pielgrzymki. 

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 900 zł + 555 USD

Uczestnik pielgrzymki: wypełnia zgłoszenie i wpłaca 900 zł. 30 dni przed wyjazdem 555 USD.

                     oraz  130 USD na wstępy wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św.      

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba sw.Piotra   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

Godziny wylotów będą podane 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu.