Fatima

                                                                                                                                                                                                                                                    

CENA: 990 zł i 495 euro
Pielgrzymka 15-dniowa
 w terminie: 18.03-01.04.2017

Setna rocznica objawień w Fatimie

Termin: 18.03 - 1.04.2017

 

18.03 sobota Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd w ok. Padwy-obiadokolacja i nocleg.

19.03 niedziela

Śniadanie, przejazd do TURYNU zwiedzanie Katedry gdzie przechowuje się całun, Msza św., Bazyliki de Superga, przejazd do hotelu - obiadokolacja i nocleg. 20.03 poniedziałek Śniadanie. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Nocleg.

21.03 wtorek

Śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadette Soubirou: Młyn Boly - miejsce urodzenia i pierwszych lat życia. Grota Massabielle, Bazyliki, Krypta wzniesiona na skale Massabielle), Droga Krzyżowa. Po południu dla chętnych kąpiel w Basenach. Obiadokolacja, procesja, nocleg.

22.03 środa

Śniadanie. Przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej w okolice SANTIAGO DE COMPOSTELA. Obiadokolacja i nocleg.

23.03 czwartek Śniadanie. Zwiedzanie jednego z głównych ośrodków pielgrzymkowych w Europie - Katedra Św. Jakuba. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie, zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami pastuszków oraz nowoczesna Bazylika Św. Trójcy. Obiadokolacja, udział w Procesji Światła, nocleg.

24.03 piątek

Śniadanie. Droga Krzyżowa do Aljustrel – gdzie mieszkały Dzieci. Następnie przejazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestniczenia w różańcu w Kaplicy Objawień, nocleg.

25.04 sobota

Śniadanie. Wyjazd do LIZBONY- zwiedzanie: Dolne Miasto i Alfama; Katedra Se, Kościół i dom rodzinny Św. Antoniego, dzielnica nadbrzeżna Belem z Klasztorem Hierominitów i przylegającym do niego kościołem N. M. P., Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Przejazd do hotelu– obiadokolacja, nocleg. 26.03 niedziela Śniadanie. Przejazd do TOLEDO - zwiedzanie: Brama Bisagra, Puente de Alcantara, Plaza de Zocodover z Alkazarem, Katedra (wewnątrz), Synagoga El Transito zbudowana w stylu mauretańskim, Kościół Św. Tomasza, Puente de San Martin. przejazd do MADRYTU – zwiedzanie: Pałac Królewski, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Obiadokolacja i nocleg.

27.03 poniedziałek

Śniadanie, Przejazd do SARAGOSSY wizyta w bazylice M.B. na słupie, Msza św. przejazd na Costa Brava, obiadokolacja i nocleg. 28.03 wtorek Śniadanie. Przejazd na MONTSERRAT– Sanktuarium Czarnej Madonny - to główny ośrodek religijny Katalonii. zwiedzanie BARCELONY: Las Ramblas i pomnik Kolumba, dzielnica gotycka, Placa Catalunya, Kościół Sagrada Familia (Bazylika Świętej Rodziny – dzieło projektanta Antonio Gaudíego), Park Guell, Placa de Espania, obiadokolacja, nocleg. Powrót do hotelu–obiadokolacja i nocleg.

29.03 środa Śniadanie, przejazd do FIGUERES – zwiedzanie Muzeum Salvadora Dali, dalszy przejazd przez Francję do LA SALETTE –Procesja Światła, obiadokolacja, nocleg.

30.03 czwartek

Śniadanie, Śniadanie. Przejazd do LUCERNY- zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg.

31.03 piątek

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Czarnej Madonny w EINSIEDELN (Szwajcarska Częstochowa). Wyjazd do Polski. Nocny przejazd.

1.04 środa

Powrót w godzinach porannych.

 CENA 990 zł + 495 EUR/os.

Cena zawiera:

transfery komfortowym autokarem opieka licencjonowanego pilota- przewodnika

13 noclegów, 13 śniadań, 13 obiadokolacji

pakiet ubezpieczeniowy w zakresie KL+NW

opłaty parkingowe i drogowe

Cena nie zawiera kosztu przewodników miejscowych i wstępów ok. 50 EUR

 Uwaga: Pierwsza wpłata ( 990,- zł) przy zapisie

             Dopłata na 20 dni przed terminem wycieczki