Ziemia Święta 26.01-3.02.2018

CENA: 900 PLN+555 USD
Pielgrzymka 8-dniowa 
 termin 26.01-03.02.2018r.
wylot Rzeszów-Warszawa-TLV

 

 

 

                         Pielgrzymka do Ziemi Świętej

                       wylot z Rzeszowa -Warszawa-Telaviv

                                                                         

                      Termin 8 dni: 26.01-03.02.2018

 

Program:

 

 

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku o 16.00 godz., odlot do Tel Awiwu;

2 dzień; Przejazd do hotelu w Betlejem, śniadanie; zwiedzanie Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień; śniadanie; śniadanie godz. 6.30; pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz);  wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu v Betlejem i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień; śniadanie; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, Knesset, Menora, Ściana Płaczu; obiadokolacja.         9 dzień; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu o 01.30 godz; wylot, zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 900 zł + 555 USD

oraz 130 usd wpłaca się przewodnikowi w Ziemi .

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba sw.Piotra  – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

Wyloty:   LO3808 26JAN RZEWAW       1755 1845

                 LO 151  26JAN WAWTLV       2250 0335/27.1

 

                 LO 152 03FEB TLVWAW       0520 0825

                 LO3801 03FEB WAWRZE       1335 1430

 

 

Godziny wylotów będą podane 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu.