Ziemia Święta 30.06.17

CENA: 900PLN+555USD
Pielgrzymka 8-dniowa 
w terminie: 30.06-07.7.2017

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

               30.06-07.07.2017r.

                 wylot z Koszyc

Grupa pod przewodnictwem Ks. Roberta Głuchowskiego

 

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku 30.06.2017 r. , odlot do Tel Awiwu o godz. 5:00 ; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, Przejazd do hotelu w Betlejem –zakwaterowanie i obiadokolacja.        

2 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz);  Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Nazaret – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień; śniadanie; wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

5 dzień; śniadanie, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik (Msza Święta); bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, Ściana Płaczu; Cargo, kosciol sw. Jakuba, zakupy, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu, obiadokolacja i nocleg

6 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

7 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień; śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot do Koszyc o godz.10.10, zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 900 zł + 555 USD

oraz przewodnikowi w Ziemi Św. wpłaca się 130 USD.

Uczestnik pielgrzymki: wypełnia zgłoszenie i wpłaca 900 zł zaliczku, reszta 30 dni przed wyjazdom.

 Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba sw.Piotra  – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu. Cena nezawiera dojazd na lotnisko- 200 zł

Godziny wylotów będą podane 30 dni przed terminem wyjazdu.