Ziemia Święta wylot Katowice

CENA: 3690 PLN
Pielgrzymka 8-dniowa 
w terminie: 22-29.04.2017

ZIEMIA ŚWIĘTA
Termin 8 –dniowej pielgrzymki
22.04 – 29.04.2017 r.

PROGRAM PIELGRZYMKI:
1 DZIEŃ: KATOWICE – TEL AVIV – EIN KAREM
Godzina wylotu z Katowic zostanie podana w późniejszym terminie.
Po wylądowaniu w Tel Avivie i odprawie paszportowej wyruszymy w kierunku Ein Kerem i zwiedzanie Kościoła Nawiedzania (miejsca spotkania Maryi ze Świętą Elżbietą). Nawiedzenie Kościoła narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ : BETANIA - JERYCHO
Śniadanie. Betania. Nawiedzenie Kościoła wskrzeszenia Łazarza. Msza Święta. Przejazd Pustynią Judzką (panoramiczną trasą prowadzącą przez Jerozolimę w stronę Jerycha) do Jerycha (najstarszego miasta świata). Pobyt na Górze Kuszenia i oglądanie Sykomory Zacheusza. Przejazd nad Jordan (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zwiedzanie Masady (twierdzy żydowskiej - symbolu heroicznej walki z okupantem). Kąpiel w Morzu Martwym (Ein Boqeq). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3 DZIEŃ: JEROZOLINA
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Bazyliki Zmartwychwstania (Msza Święta), kościoła św. Anny i przejście nad sadzawkę Bethesda (miejsce uzdrowienia paralityka), następnie Lithostrotos (miejsce sądu nad Jezusem). Nabożeństwo drogi krzyżowej od bazyliki biczowania do Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego i czas na osobistą modlitwę. Pobyt w Wieczerniku (miejscu Ostatniej Wieczerzy i Zesłania Ducha Świętego), Bazylice Zaśnięcia NMP, Kościele Galiccantu (zaparcia się Świętego Piotra). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4 DZIEŃ: GALILEA
Śniadanie. Zwiedzanie tzw. górnej Galilei oglądając po drodze Cezareę Nadmorską (siedzibą Pancjusza Piłata ze wspaniale zachowanymi pozostałościami miasta rzymskiego i akweduktem), Haifa - zwiedzanie Góry Karmel z kościołem Stella Maris, Nazaret (Bazylikę Zwiastowania oraz kościół nad domem Świętego Józefa, źródełko Maryi i Górę stracenia z panoramą na całą dolinę Jezreel). Msza Święta. Przejazd do Kany Galilejskiej (miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa). Dla małżonków sakramentalnych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
5 DZIEŃ: GALILEA
Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor (miejsce przemienienia Pana Jezusa). Zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego: Góry Błogosławieństw - Msza Święta, miejsca cudownego rozmnożenia chleba i ryb oraz prymatu św. Piotra (Tabgha), Kafarnaum (domu św. Piotra). Następnie rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Zwiedzanie Kursi (miejsca, w którym Pan Jezus wyrzucił z opętanego złego ducha o imieniu Legion). Przejazd do Betlejem, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6 DZIEŃ: EIN KAREM - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Góra Oliwna, Meczet Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster (Ojcze Nasz), panorama Jerozolimy, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał). Zwiedzanie Kościoła Grobu NMP, Groty Pojmania Jezusa, Bazyliki Getsemani (miejsca modlitwy Jezusa przed podjęciem Męki). Możliwość modlitwy przy Ścianie Płaczu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
7 DZIEŃ: BETLEJEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazyliki Narodzenia (Msza Święta), Groty Mlecznej, Pola Pasterzy (miejsca gdzie aniołowie obwieścili pasterzom radosną nowinę), Karmel w Betlejem – Kościół Małej Arabki, Obiadokolacja -Wieczór beduiński. Powrót do hotelu i nocleg.
8 DZIEŃ: POLSKA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Latrum (biblijnego Emaus). Msza Święta. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Godzina wylotu do Katowic zostanie podana w późniejszym terminie. Przylot do Katowic - zakończenie Pielgrzymki

CAŁKOWITY KOSZT PIELGRZYMKI: 3 690 zł grupa 45 osób
Przy zapisie na pielgrzymkę należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 1 000 zł.
Dopłaty do wyjazdu dokonujemy do 20 marca 2017 r.
Do wyjazdu konieczny jest paszport, który musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
W ramach kosztów gwarantujemy:
przelot samolotem w obie strony
opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa
przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem
opiekę przewodnika – biblisty, ks. Robert Głuchowski
zestaw słuchawkowy
ubezpieczenie KL 20000 EURO, NNW 2000 EURO oraz 200 EURO Bagaż Podróżny
7 noclegów
wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji

Zapisując się na pielgrzymkę, należy podać:
nazwisko i imię
datę urodzenia
adres zamieszkania
pesel
numer telefonu, e-mail
numer i datę ważności paszportu

Dodatkowo płatne dla chętnych: ok. 40 USD – ryba św. Piotra (20 USD), Masada(20 USD).

Uwaga! Porady medyczne w cenie 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje
w Polsce od ubezpieczyciela.
Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl;
tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Godziny wylotów będą podane 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu.
Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
Bank PEKAO SA II o. w Rzeszowie
77 1240 4751 1111 0010 6256 8347 PLN
42 1240 4751 1787 0010 6256 8448 USD