Ziemia Święta 7.10.19

Ziemia Świeta

CENA: 1100PLN+525USD
Pielgrzymka 7-dniowa 
w terminie:7-14.10.2019
wylot z Rzeszowa

 

                                                  Pielgrzymka do Ziemi Świętej            

 

                                                 TERMIN: 7.10-14.10.2019

                                                      wylot z Rzeszowa

 

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku 7.10.2019 r. odlot do Tel Awiwu, przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, zakwaterowanie i obiadokolacja.
2 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy , Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; Kościół św. Piotra – in Gallicantu, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; Betlejem - nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu v Betlejem i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza); przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

7 dzień; śniadanie; Pole Pasterzy, wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, Knesset, Yad Vashem, Jaffa – kosciol sv.Piotra, wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot o godz. 21.15

8 dzień;przylot do Jasionki, zakończenie pielgrzymki.

 

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1100 PLN + 525 USD

oraz wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św. 130 USD.

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba sw.Piotra  – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

 

 

                          

 

             INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW, udających się do ZIEMI ŚWIĘTEJ  

 

 

  • UWAGA! musi posiadać ważny i niezniszczony paszport – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek), odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
 • zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota. Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu
  i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

 

 • Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).
 •  

 

Prosimy o:

 1. podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny (do 8 kg) o rozmiarach 55x40x23cm
  W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby
  (na wypadek zagubienia bagażu głównego).
 2.      Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.
 3. zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejszego okrycia
  na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór
  (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę;
 4. zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);
 5. zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;
 6. nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);
 7. punktualne przybycie na miejsce zbiórki.W czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:
  • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;
 • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem),
  nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

 

 • -     zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z autokaru
  lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;
 • unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
 • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
 • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
 • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
 • przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).

 

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy ok. 10 $,
zdjęcie grupowe 5
$.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków
i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje
w Polsce od ubezpieczyciela.

Numer konta:
Bank PEKAO no. 77 1240 4751 1111 0010 6256 8347 w PLN
Bank PEKAO no. 42 1240 4751 1787 0010 6256 8448 w USD