Ziemia Święta 19-26.03.2018

CENA: 700PLN+750USD
Pielgrzymka 8-dniowa 
w terminie:19-16.03.2018
wylot z Krakowa

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z NIEDZIELĄ PALMOWĄ

 

TERMIN: 19-26.03.2018r.

 

PROGRAM :

DZIEŃ I – 19.03.2018 – poniedziałek

Wyjazd z Tarnowa, przejazd do Krakowa. Odprawa lotniskowa. Wylot z Krakowa o 10:35. Przylot do TEL AVIVU o 15:20. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ II – 20.03.2018 – wtorek

Śniadanie. Przejazd do EIN KAREM – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie BETLEJEM. Wizyta w górującej nad miastem: Bazylice Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia . Nawiedzenie Groty Narodzenia Pana Jezusa i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia. Przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na Pole Pasterzy - Nawiedzenie Kościoła "Gloria in Excelsis".

 

DZIEŃ III – 21.03.2018 – środa Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY. Góra Oliwna – Betfage – sanktuarium wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, panorama miasta, Kościół Wniebowstąpienia, Pater Noster, kościół Dominus Flevit, bazylika Narodów, Kościół Wniebowzięcia NMP. Via Dolorosa - Droga krzyżowa. Przejście do Bazyliki Bożego Grobu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ IV – 22.03.2018 – czwartek

Po śniadaniu przejazd do JAFFY. Wizyta w starym porcie Heroda oraz nawiedzenie Kościoła św. Piotra. Przejazd do HAJFY, pięknie położonej nad Morzem Śródziemnym. Wizyta na Górze Karmel: nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris. Przejazd do NAZARETU –Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie oraz Kościół św. Józefa – Żywiciela. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino -odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w Galilei lub Tyberiadzie.

 

DZIEŃ V – 23.03.2018 – piątek Śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze TABOR. Wizyta w TABDZE – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wizyta w KAFARNAUM - miasto Jezusa i dom św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch podczas której będzie można spróbować wyśmienitą rybę św. Piotra. Przejazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

 

DZIEŃ VI – 24.03.2018 – sobota

Śniadanie, wyjazd do BETANII – Kościół św. Łazarza, Przejazd przez Pustynia Judzką – WADI QELT – widok na Klasztor św. Jerzego. Przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta na świecie, Drzewo Zacheusza, widok na Górę Kuszenia. Nawiedzenie miejsca Chrztu Jezusa – Rzeka Jordan. Przejazd nad MORZE MARTWE. Czas wolny na zdrowotne kąpiele i relaks w najbardziej zasolonym Morzu na świecie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ VII – 25.03.2018 – NIEDZIELA PALMOWA

Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY.  SYJON – kościół św. Piotra in Gallicantu, bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik, Grób Dawida, Dzielnica żydowska Starego Miasta – Ściana Płaczu.

Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej – przejście do Bazyliki Bożego Grobu, czas wolny na prywatną refleksję. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ VIII – 26.03.2018 – poniedziałek

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i odprawa. Wylot z Tel Avivu o godzinie 7:50 rano. Przylot do Krakowa o 10:45. Transport na miejsce zbiórki.

 

CENA: 700 PLN + 750 USD

 

Cena pielgrzymki zawiera:

 • dojazd na lotnisko do Krakowa 
 • dojazd z lotniska do Tarnowa
 • przelot samolotem,
 • opłaty lotniskowe
 • opłatę za bagaż (20kg),
 • zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką),
 • wyżywienie (śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu)
 • przejazdy autokarem
 • opiekę przewodnika - księdza Biblistę
 • system tour guide

 

Cena nie zawiera:

  • napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy kupuje sobie sam).
 • Bilety wstępu, zwyczajowe napiwki         - 100$ płatne u księdza biblisty w dniu 1

 

Informacje dodatkowe

 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich oraz syryjskich.
 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta
 • Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków, a także kosztów fakultatywnych regulujemy w Ziemi Świętej u bilibsty.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie

 

 

Godziny wylotów podane będą 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu.

Numer konta:
Bank PEKAO no. 77 1240 4751 1111 0010 6256 8347 w PLN
Bank PEKAO no. 42 1240 4751 1787 0010 6256 8448 w USD