Izrael z Rzeszowa 6.05.2019

img_9_ziemia_swieta

CENA: 1100 PLN+555usd

                                                                                                                                                                      Pielgrzymka 7-dniowa
w terminie:6.05-12.05.2019

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
TERMIN: 6.5-12.05.2019
wylot z Rzeszowa

LO 169 06MAY RZETLV 0550 1025
LO 170 12MAY TLVRZE 2115 0005+1/13.5.

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku 6.5.2019 r. o godz. 3.40; odlot do Tel Awiwu, Przejazd do Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, zakwaterowanie i obiadokolacja.
2 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
4 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła
św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej
na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście
do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
5 dzień; śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; zakwaterowanie i obiadokolacja.
6 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim+ ryba sw.Piotra, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; przejazd do hotelu i obiadokolacja.
7 dzień; śniadanie; Pole Pasterzy, Knesset, Yad Vashem, wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Jaffa – kosciol sv.Piotra, wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot o godz. 21.15
8 dzień;przylot do Jasionki, zakończenie pielgrzymki.
Koszt 7 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1100 zł + 555 USD
Uczestnik pielgrzymki: wypełnia zgłoszenie i wpłaca 1100 zł.
oraz wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św. 130 USD.
Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim + ryba sw.Piotra – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie .
Przewodnik Ks. Zygmunt Jarzyna
UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).
Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $.
Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą wraz z chorobami przewlekłymi oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie obejmuje zdarzeń wynikłych z Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.
Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06