Izrael z Jordanią

img_9_ziemia_swieta

 

CENA: 980USD+130USD

Pielgrzymka 8-dniowa
w terminie:16.09-23.09

IZRAEL-JORDANIA
Termin: 16.9.-23.9.2017

Cena: 980 USD + 130 USD wstęmpy

1 DZIEŃ: Wylot do Tel Awiwu z Rzeszowa, Przylot do Tel Awiwu, zwiedzanie Jaffy, Przejazd do hotelu w Galilei.
2 DZIEŃ: TEL AWIW – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA
Śniadanie. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Kana Galilejska. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel, by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – JORDAN
Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.
4 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH
City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.
5 DZIEŃ: PETRA
Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Jordan – możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
6 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA
Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Przejazd na Górę Oliwną: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, a następnie pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: TEL AWIW – AIN KAREM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez zachodnią część miasta, aby odwiedzić Ain Karem – kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Rzeszowa.

Cena obejmuje : – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu:– Izrael ,Jordania i ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu, opłaty na granicy.

INFORMACJE I WSKAZÓWKI DLA PIELGRZYMÓW, udających się do ZIEMI ŚWIĘTEJ
 UWAGA! musi posiadać ważny i niezniszczony paszport – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek), odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
 zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.
Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.
Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).
Prosimy o:
a) podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny (do 7 kg). W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego).
Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.
b) zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.). Księża zabierają albę i białą stułę;
c) zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza);
d) zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki;
e) nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa);
f) punktualne przybycie na miejsce zbiórki.
W czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:
- deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;
- nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;
- zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;
- unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
- pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
- unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
- pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
- przy zakupach robionych na straganach, wskazane, aby były dwie osoby.
UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).
Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $.
Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce. Uwaga! Porady medyczne w cenie 70 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.
Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06